Çağrı Merkezi: 0 5308894020

İade ve Değişim İşlemleri

ÜRÜNLERİ İADE ETMEK İSTİYORUM?

www.trendbende.com dan aldığınız ürünleri teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde  Sipariş Fişi İle Birlikte teslim almış olduğunuz kargo ile karşı ödemeli olarak iade yapabilirsiniz  Kargo ücreti bakiyenizden  düşülecektir. Ancak anlaşmamız olmayan kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. 

Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda iade işlemleri gerçekleşmemektedir.

İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Ev tekstil ürünleri, Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

İç giyim ürünleri orijinal ambalajı açılmamış, hijyen ve ten koşulları gereği denenmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

İadeniz www.trendbende.com un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti,irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı takdirde en geç 14 iş günü içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve www.trendbende.com un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir. Ancak bankanız tarafından iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır.

Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden www.trendbende.com sorumlu olmamaktadır.

Ayrıntılı bilgi için 0850 346 8897 Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden destek@trendbende.com dan E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz.

HANGİ ÜRÜNLERİ İADE EDEMİYORUM?

Sadece tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi ürünü aynı gün içerisinde iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda iade işlemleri gerçekleşmemektedir.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar DVD, VCD, CD ve kasetler, kırtasiye malzemeleri ancak ambalajı açılmamış denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. 

Ev tekstil ürünleri, kişisel ürünler, küçük ev aletleri, orjinal ambalajlarında tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Tek kullanımlık ürünler hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. 

ÜRÜNÜ HANGİ ADRESE GÖNDERECEĞİM?

Göndermek istediğiniz ürünü faturanın üzerinde yazılı bulunan adrese göndermeniz yeterlidir. Faturanın üzerinde adres mevcut değil ise ürünün içerisine irtibat bilgilerinizi ve sipariş bilgilerinizi ve sipariş numaranızı boş bir kağıda not şeklinde yazarak körfez mah çilingiroğlu cad 69/a atakum/samsun adresimize gönderebilirsiniz.

ÜRÜNÜ HANGİ KARGO İLE GÖNDERMELİYİM?

Anlaşmalı olduğumuz  BYEXPRESS,PTT VE SÜRAT Kargolardan hangisi ile teslim aldıysanız o kargo şirketiyle göndermeniz gerekmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo şubesindeki yetkili kişiye 1266896062, ByExpress Kargo ile teslim aldıysanız sadece ByExpress Kargoya getirerek 126, PTT Kargo ile teslim aldıysanız sadece 904060018 (adres bilgisi yerine geçer) cari kodunu vererek ürünlerinizi ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

ÜRÜNÜ KAÇ GÜN İÇERİSİNDE İADE EDEBİLİRİM?

İade süreci en geç 14 gündür. Bulunmuş olduğunuz bölgeye anlaşmalı olduğumuz kargo belirli günlerde gelmekte ise o günde teslimat sağlayabilirsiniz. Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda iade işlemleri gerçekleşmemektedir.

İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Ayrıca Kozmetik ve iade-değişim süreci dolmuş olan ürünleri gönderim sağlanamamaktadır.

ALDIĞIM ÜRÜN KUSURLU VEYA YANLIŞ GELDİĞİNDE NE YAPMAM GEREKİYOR?

www.trendbende.com'dan kaynaklanan yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk vb. gönderimlerinde ürünleri kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde www.trendbende.com Müşteri Hizmetleri 0850 346 88 97  ile irtibata geçerek, kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır. (Ürün iadelerinde sadece ürünlerin tamamı kusurluysa ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli geri ödenmektedir. Bunun dışında beden uyumsuzluğu, beğenmeme, cayma hakkını kullanması durumunda sadece ürün bedeli iade edilir.)

DEĞİŞİM YAPABİLİR MİYİM?

Kargoda ürünleri teslim almış olduğunuz andan itibaren herhangi bir sorun yaşamış olduğunuzda .(beden uymama, üründen hoşlanmama vs.) ürün ve ya ürünlerinizin en geç 14 gün içerisinde tarafımıza göndererek  değişimini sağlayabilirsiniz.

DEĞİŞİM İŞLEMLERİNİ NASIL GERÇEKLEŞTİREBİLİRİM?

Ürünler tarafımıza ulaştığında konu ile ilgili departmanımız  sizinle iletişime geçerek göndermiş olduğunuz ürünlerin tutarını www.trendbende.com da mevcut olan üyeliğinize bakiye olarak yükleyecektir.Tekrar www.trendbende.com'a üyelik mail adresiniz ile giriş yaparak  değişim yapmak istediğiniz ürün tutarında ürün için siparişinizi oluştururken ödeme seçeneği olarak ödül puanımı kullan seçeneğini seçtiğiniz taktirde, tarafınıza ürünler ücretsiz olarak gelecektir ve sizden herhangi bir kargo ücreti veya kapıda ödeme işlem ücreti istenmeyecektir.(Örn; 49.99 TL tutarında gönderilen değişim ürününe karşılık ücretsiz ürün alabilmeniz için 49.99 TL tutarında ürün siparişi vermeniz gerekmektedir) Puan tutarının üzerinde sipariş vermiş olduğunuzda ise tarafınıza aradaki fark ve kapıda ödeme işlem ücreti yansımaktadır.

GÖNDERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNÜ DEĞİŞTİRMEK İSTEDİĞİMDE KARGO ÜCRETİ ÖDEYECEKMİYİM?

Göndermiş olduğunuz ürün ile aynı tutarda ürün siparişi vermiş olduğunuzda herhangi bir kargo ücreti ödemiyorsunuz.

ÜRÜNÜ İADE OLARAK GÖNDERİRKEN KARGO ÜCRETİNİ BEN Mİ ÖDEYECEĞİM?

Anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo şubesindeki yetkili kişiye 1266896062, ByExpress Kargo ile teslim aldıysanız sadece ByExpress Kargoya getirerek 126, PTT Kargo ile teslim aldıysanız sadece 904060018 (adres bilgisi yerine geçer) cari kodunu vererek ürünlerinizi ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

KREDİ KARTLI SİPARİŞİMİ İADE ETTİĞİMDE BANA ULAŞILAMADIĞINDA NE YAPILMAKTADIR?

İade ve değişim departmanı konu ile ilgili olarak size ulaşamadığı taktirde 14 iş günü içerisinde siz dönüş sağlamaz iseniz; ücretinizi kredi kartınıza/banka kartınıza 14 ila 20  iş günü içerisinde iadesini gerçekleştirmektedir.

AYNI SİPARİŞ İÇERİSİNDEN BİR KISMI İADE BİR KISMI DEĞİŞİM OLARAK İŞLEM SAĞLAYABİLİR MİYİM?

İade ettiğiniz ürünlerde hem değişim hem iade sağlanamaz. Ürünlerinizin toplam tutarı ile değişim sağlayabilir ya da iade edebilirsiniz.

İADE ETTİĞİM ÜRÜNLERDE KARGO BEDELİNİN İADESİ SAĞLANABİLİR Mİ?

Beden, renk, beğenmeme gibi sebeplerden dolayı cayma durumunda iade edilen ürünlerin sadece ürün bedeli ödenmektedir.

İADE İŞLEMLERİNDE KARGO YA DA KAPIDA ÖDEME ÜCRETİ GERİ ÖDENİYOR MU?

İade işlemlerinde kargo ve kapıda ödeme işlem ücreti ödenmemektedir. Sadece ürün bedeli ödenmektedir.

İADEM SİZE ULAŞINCA NE OLACAK VE ÖDEMEM NE ZAMAN YAPILACAK?

İadeniz bize ulaştığında iade-değişim departmanında ki görevli sizinle iletişime geçeçektir. Size  ulaşamadığımız durumda sms ile bilgi verilecek ve dönüş yapmanız beklenecektir.

İadenizi onaylandıktan sonra Kredi kartlı ödemeleriniz kredi kartlarınızda 3 ila 5 iş günü banka kartlarınızda ise 14 ila 20  iş günü içerisinde doğrudan kartınıza yatırılmaktadır ancak ekstrenize yansıması tamamıyla bankanızla alakalıdır. www.trendbende.com'un bu süreçlere hiçbir müdahale hakkı bulunmamaktadır. Yaşanan gecikmelerde bankanızdan bilgi alabilirsiniz.

Kapıda Ödemeyle yapılan alışverişlerde de faturanın arka yüzünde bulunan iade talep formunda belirttiğiniz IBAN numarasına 14 iş günü içerisinde yatırılmaktadır. İade işlemlerinizin hızlı olması için özellikle ödemenin yapılacağı Ad-Soyad ve IBAN bilgileri kısmını eksiksiz doldurmanız çok önemlidir. Yanlış verilen IBAN numaralarında müşteri hizmetlerimiz tarafından çağrı ya da sms yoluyla bilgilendirileceksiniz. Ulaşılamayan irtibat telefonlarında, www.trendbende.com sorumluluk kabul etmemektedir.

SİPARİŞİM KREDİ KARTLI IBAN NUMARASI YAZMAMA GEREK VAR MI?

Kredi kartlı siparişlerde IBAN numarası belirtmenize gerek yoktur. Bu bilgi kapıda ödeme yapan müşterilerimiz için geçerlidir.

HESAP NUMARAMA İADE EDEBİLİR MİSİNİZ?

İade işlemlerinde hesap numarasına ödeme yapılamamaktadır sadece IBAN numarasına ödeme gerçekleşmektedir.

İADE İŞLEMİ SONRASINDA ÖDEME YAPILDIĞINDA HESABIMDA NE ZAMAN GÖRECEGİM?

İade işlemlerinizde iadeniz onaylandıktan sonra en geç 14 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Kredi kartlarında 3 ila 5 iş günü, banka kartlarınızda 14ila 20 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Fakat kredi kartlı alışverişlerde  bankanızın iade tutarını hesabınıza yansıtması konusunda farklılık göstermektedir. Bu durumda lütfen bankanızla irtibata geçiniz.

IBAN NUMARAMI NEREDEN VE NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

IBAN numaranızı bankanızın müşteri hizmetlerinden, internet bankacılığından veya ATM lerden öğrenebilirsiniz.

HERHANGİ BİR BANKAYA AİT HESABIM YOK NE YAPMALIYIM?

İade işlemlerinizi gerçekleştirebilmemiz için herhangi bir bankaya ait hesabınızın bulunması gerekmektedir.

TAKSİTLİ OLARAK ALIŞVERİŞ YAPTIĞIMDA İADE İŞLEMİDE TAKSİTLİ OLARAK MI GERÇEKLEŞMEKTEDİR?

İade işlemlerinizde bankanıza ödemeniz tek tutar olarak ödenmektedir. Fakat bankanız siz değerli müşterimizin alışverişi taksitli olduğundan dolayı ekstrenize de taksitli olarak yansıtmaktadır.

FATURAMIN ARKASINA HESAP NUMARAMA AİT İBAN NUMARAMI EKLEDİĞİMDE ÜCRET İADEM SAĞLANIR MI?

Ücret iadeniz siz değerli müşterimizle görüşme sağlanıp onayınız alınarak gerçekleştirilmektedir.

ÜRÜNÜ İADE ETTİM ,KARGO TAKİP NUMARASINI HATIRLAMIYORUM. NE YAPMALIYIM?

Kargo takip numarası, iade ürünü gönderdiğinizi belgelemek için gerekli olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda www.trendbende.com'un sorgulama yapabilmesi için gerekir. İade edilen ürünün takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçmelisiniz.

 

 

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

TÜKETİCİ , SATICI ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise TÜKETİCİ'nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak TÜKETİCİ, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a-Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, TÜKETİCİ'nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b-Birden fazla parçadan oluşan mallarda, TÜKETİCİ'nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, TÜKETİCİ'nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

 

Trendbende.com’dan aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz olarak doldurup, anlaşmalı olduğumuz kargolar veya teslim aldığınız kargo ile karşı ödemeli olarak Körfez Mah Çilingiroğlu cad 69/a  Atakum/Samsun adresine göndermeniz yeterli olacaktır ..Ancak anlaşmamız olmayan diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. 14 günü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul edilmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, tarafınıza karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. İadeniz Trendbende.com ‘un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra tarafınıza dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün tutarı, irtibat telefon numaranızdan sizlere ulaşıldığı takdirde en geç 7-14 iş günü içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Trendbende.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerinize ait ürün tutarının tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli olarak kredi kartınıza ödenecektir. Ulaşılamayan irtibat telefon numaralarından kaynaklı gecikmelerden Trendbende.com sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıntılı bilgi için 0850 346 88 97Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz.

HANGİ ÜRÜNLER İADE EDİLEMEZ?

Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ise iade işlemleri gerçekleşmemektedir. Tek kullanımlık ürünler hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, mayo, bikini ve programlar DVD, VCD, CD ve kasetler, kırtasiye malzemeleri ambalajı ve ürün koruma bandının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır. İç giyim ürünlerinde ilgili kanun ve yönetmenlik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır. İndirimli ürünlerde sadece değişim mevcuttur.Ayrıca kasa önü ürünlerin iadesi olmamaktadır. İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına Ayakkabılarınızı ev ortamında, tekstil ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz. Etiketleri koparılmış ve yıkanmış ürünler kabul edilmemektedir.

KUSURLU ÜRÜN İADELERİ

Trendbende.com’ dan kaynaklanan, yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri kullanmadan satılabilir özelliğini kaybetmeden ürünün tarafınıza teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisin de Müşteri Hizmetleri 0850 346 88 97 ile temasa geçerek , kargo ücreti ödemeden iade yapabilirsiniz .Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Ürün iadelerinde sadece ürünlerin tamamı kusurluysa ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli geri ödenmektedir. Bunun dışında beden uyumsuzluğu, beğenmeme, cayma hakkını kullanması durumunda sadece ürün bedeli iade edilir.

 

 

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir. Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır. İade ve değişim amaçlı ürün gönderimi yapılırken Sürat Kargo firması ile ücretsiz gönderim yapabilirsiniz. Anlaşmamız olmayan kargo firmalarıyla gönderilen iadenin kargo ücreti göndericiye aittir.

DEĞİŞİM İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

İadeniz Trendbende.com  ilgili birimlerine ulaştığında, tarafınıza dönüş yapılarak iade tutarınız Trendbende.com hesabınıza yüklenerek işleminiz gerçekleştirilmektedir.

Bu internet sitesi Trendbende.com 'nun kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Trendbende.com, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

Trendbende.com bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, Trendbende.com markası ve diğer markaları, alan adları, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Trendbende.com 'un burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

Trendbende.com, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.